Müzayede Kuralları

1-) Uludağ Mezat, bir müzayede firmasıdır doğrudan satış yapılmamaktadır.

2-) Uludağ Mezat üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

3-) Komisyon bedeli, %15 + %18 KDV'dir.

4-) Müzayedede listelenen ürünler www.uludagmezat.com internet sayfasında iletişim bölümündeki adres bilgilerini göreceğiniz ofisimiz de inceleyebilirsiniz. Uludağ Mezat ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. Ürünlerin hakiki rengini, tonunu ve durumunu alıcı kendisi görüp karar vermesi en doğru yoldur.

5-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Doğrudan pey iptali mümkün değildir.

6-) 10 adet veya üzerindeki yeni üyelik peylerinde üyenin referans belirtmesi gerekmektedir. Yeni üyelere özel 2.000 TL alışveriş limiti bulunmaktadır. Gerekli referansların mail veya telefon yoluyla verilmesi halinde limit kaldırılabilir. Referansın yeterli bulunmaması halinde Uludağ Mezat Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir.

7-) 5 gün içerisinde bedelleri ödenmeyen ürünler iptal edilir. Bu durumun tekrarlanması halinde üyelik iptal edilir. Farklı üyeliklerle bu olumsuz davranışın gerçekleşmesi halinde Uludağ Mezat avukatları aracılığıyla kanuni yoldan işlem başlatılır.

8-) Pey veren üyelerin, en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir. Teklif başlangıç fiyatı 25 TL dir.

9-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            5.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 2.-TL

2.            20.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5 TL

3.           100.-TL’den 200.-TL’ye kadar – 10 TL

4.           200.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25 TL

5.           500.-TL’den 2000.-TL’ye kadar  – 50 TL

6.           2000.-TL’den 5000.-TL’ye kadar  – 100 TL

7.           5000.-TL ve üzeri – 250.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

10-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiş olup belirtilen saatte teklife kapanacak ve canlı mezatta tüm mezatlar sonuçlandırılarak en yüksek teklifi veren kullanıcı ürün sahibi olarak mail gelecektir.

11-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderebilir. Bunları almak istemiyorsanız volkan_on@hotmail.com  adresine sms veya e-mail İPTAL yazılı mesaj göndermeniz yeterlidir.

12-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.

13-) EFT, HAVALE ve KARGO ücreti masrafları ürünü alan kişiye aittir.

PEY: teklif edilen tutar.